Informacje o konkursach

img20240309141907img20240309161333

9 marca 2024 roku drużyna naszej szkoły w składzie:

Karolina Stelmachowicz

Zuzanna Woźniak

Kacper Bożycki

Tomek Frąk

Kacper Kowalczyk

wywalczyła awans do Finału Turnieju. Do finału krajowego zakwalifikowały się oprócz nas jeszcze 3 drużyny.

Turniej jest konkursem międzynarodowym, w którym uczestnicy w krajach biorących w nim udział rozwiązują te same problemy badawcze i na zawodach metodą debat bronią swoich rozwiązań. Będziemy walczyć z najlepszymi, bo w ubiegłym roku polska drużyna wygrała turniej międzynarodowy i zdobyła złoty medal. 

Na zdjęciach przedstawiamy wręczenie dyplomów i prezentacje zadań.

Informacje o konkursach

kolaż zdjęć przedstawiający uczniów podczas spektaklu finałowegoW środę 8 listopada 2023 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul.Podskarbińskiej , odbyła się piąta gala Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Testament Poległych.

Konkurs został zorganizowany w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego oraz założenia naszego liceum. To wyraz hołdu dla Powstańców Warszawy – patronów naszej szkoły. Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz  Muzeum Powstania Warszawskiego, które ufundowało także  część nagród.

Na zdjęciu organizatorki konkursu wraz z przedstawicielem jury i nagrodzonymi uczniami

Pani Agnieszka Gozdyra - dziennikarka, wykładowczyni i  wiceprzewodnicząca jury konkursowego wręczyła nagrody laureatom.

Po występie laureatów goście mieli okazję obejrzeć spektakl  „Płacz matko, kochanko przebacz” w wykonaniu Trupy Teatralnej Meandry pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Kmiecińskiej.

 

Informacje o konkursach

kolaż zdjęć przedstawia uczniów podczas występów indywidualnych i inscenizacji grupowych

W środę 18 października odbyły się przesłuchania w 5. edycji Warszawskiego Konkursu Testament poległych. Konkurs miał podwójny patronat: Marszałka Województwa Mazowieckiego i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jury w składzie:

Przewodniczący – Wawrzyniec Kostrzewski

Wiceprzewodnicząca – Agnieszka Gozdyra

Członkinie: Magdalena Ciechomska, Małgorzata Kmiecińska, Izabela Wieraszka

wyłoniło laureatów w 2 kategoriach:

Indywidualna (recytacja)

I miejsce Roksana Korolczuk ( CLVII LO im. M.Skłodowskiej-Curie) 60 pkt.

II miejsce Hanna Wiktorowska (21.Społeczne LO im. J.Grotowskiego)  50 pkt.

III miejsce Milena Kmita (Wojskowe LO Informatyczne im. Polskich Kryptologów) 48 pkt.

 

Zespołowa (inscenizacja poetycka)

I miejsce zespół w składzie: Julia Krzesińska, Karolina Styk, Aleks Broncewicz (XIX LO im. Powstańców Warszawy)  61 pkt.

II miejsce dla zespołu: Celina Glińska, Kinga Jarosz, Patrycja Janczewska (XIX LO im. Powstańców Warszawy)  57 pkt.

III miejsce  zespół w składzie Roksana Korolczuk, Tobiasz Krukowski, Jan Brzozowski (CLVII LO im. M.Skłodowskiej-Curie) 53,5 pkt.

Ponadto jury przyznało nagrodę specjalną za oryginalny , twórczy i przemyślany scenariusz dla Julii Krzesińskiej i Karoliny Styk z XIX LO.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na galę laureatów 8 listopada w godz.12.30 w CPK przy ul. Podskarbińskiej 2.

Informacje o konkursach

plakat konkursowy

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych na 5. jubileuszową edycję konkursu sceniczno - recytatorskiego Testament poległych w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Przesłuchania konkursowe (w 2 kategoriach: recytacja i scenka poetycka) odbędą się 18 X o godz.10.00 w siedzibie naszego liceum przy ul. Zbaraskiej 1.

Zachęcamy do twórczych poszukiwań oraz wykorzystania fragmentów prozy. Chcielibyśmy usłyszeć teksty, które uczestnicy wybiorą samodzielnie lub z pomocą nauczyciela. Preferowane będą utwory spoza kanonu lektur. Szczegóły w załączonym regulaminie. Serdecznie zapraszamy!

Antologia - Testament poległych 2023

Regulamin i kalendarium konkursu

Karta zgłoszenia

Klauzula informacyjna RODO

Zgoda nauczyciela

Zgoda na wykorzystanie wizerunku niepełnoletniego ucznia

Zgoda na wykorzystanie wizerunku pełnoletniego uczestnika

 

Informacje o konkursach

Miło nam poinformować, że Szymon Zakrzewski (klasa 3d)  zdobył III miejsce w XXV edycji Praskiego Konkursu Matematycznego, a Olena Melnyk (klasa IVA) - wyróżnienie.
Rozdanie nagród odbędzie się 30 marca o godz. 13:00. Serdecznie gratulujemy.
Zespół matematyków

Informacje o konkursach

Kolaż zdjęć przedstawiających uczniów występujących przed komisją konkursową

W poniedziałek 10 października w naszej szkole już po raz czwarty odbyły się przesłuchania w Warszawskim Konkursie Testament poległych w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego i powołania do życia XIX LO im. Powstańców Warszawy. W tym roku patronat nad imprezą objęło Muzeum Powstania Warszawskiego. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie warszawskich szkół, m in. z: IV LO im. Adama Mickiewicza, CLVII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, LXIX LO im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944r., Technikum Budownictwa i Architektury im. prof. Zdzisława Mączeńskiego oraz XIX LO im. Powstańców Warszawy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy czasów Powstania Warszawskiego oraz wojny i okupacji a także krótkie inscenizacje poetyckie. Jury przyznało następujące nagrody:

w kategorii recytacja

I miejsce – Tobiasz Krukowski (CLVII LO im. M. Skłodowskiej-Curie)

II miejsce – Anna Rębacz (XIX LO im. Powstańców Warszawy)

III miejsce – Jan Jakubowicz (LXIX LO im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944r.)

oraz wyróżnienia dla Michała Teodorczuka i Adrianny Stępień – XIX LO

w kategorii  inscenizacja poetycka

I miejsce zespół – Kinga Jarosz, Patrycja Janczewska, Celina Glińska

II miejsce zespół - Zuzanna Kochańska, Julia Krzesińska, Anatol Frąckiewicz  

III miejsce zespół – Aleksandra Dziąg, Gabriela Pałka, Hanna Sobieszczyk

wszystkie reprezentacje z XIX LO.                

Gratulujemy zwycięzcom!

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na galę konkursu, która będzie miała miejsce 21 października o godzinie 12:00. W Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

Program uroczystości:

1. wręczenie nagród

2. występ laureatów

3. widowisko poetycko- muzyczne Życia mała garść, czyli sceny wojenne w wykonaniu   Trupy Teatralnej Meandry

Informacje o konkursach

xix lo plakat 2 1

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Testament Poległych.  W tym roku postanowiliśmy wybrać  trochę inny temat niż w  poprzednich edycjach, dlatego proponujemy  nową antologię tekstów (wierszy i fragmentów prozy). Tym razem głównym bohaterem  jest samo  miasto – Warszawa -  ukazane  w czasie wojny i okupacji,  a także tuż po niej. Jego ulice, architektura i mieszkańcy , którzy nie tylko walczą i giną, ale też żyją.  Miasto jako przestrzeń dla  heroizmu, poświęcenia, ale i codzienności, życia i śmierci, często ściśle ze sobą związanych.  Temat ten  wydaje się nam szczególnie aktualny i ważny dziś , gdy codziennie słyszymy  o cierpieniu i śmierci mieszkańców miast ukraińskich, w których toczy się wojna.  Gdy przypominamy sobie obrazy innych miast dotkniętych wojenną pożogą w końcu ub. wieku (Sarajewo) czy przed zaledwie kilku laty (Aleppo). Chcielibyśmy, aby naszej wspólnej lekturze towarzyszyła refleksja nad przeszłością  i współczesnością.

Konkurs odbywa się pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego

Karta zgłoszenia

Regulamin i kalendarium konkursu

Zgoda na wykorzystanie wizerunku uczestnika

Antologia

Zgoda na wykorzystanie wizerunku niepełnoletniego uczestnika

Zgoda nauczyciela

Informacje o konkursach

Logo światowego dnia książki

W sobotę 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest organizowany od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. To święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.

Data Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia - została wybrana jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w 1616 roku zmarli – Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Aby uczcić ten dzień, ogłaszamy konkurs

„Zostań bohaterem swojej lektury”

Zilustruj zdjęciem (z użyciem stroju, rekwizytu, charakteryzacji) osobowość bohatera swojej ulubionej bądź ostatnio przeczytanej książki. Dołącz cytat . Gotową pracę przynieś do biblioteki lub wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 maja . Najciekawsze, najbardziej kreatywne z nich nagrodzimy, a jakże, książkami! Dodatkowym wyróżnieniem będzie prezentacja w galerii na stronie internetowej szkoły. Do dzieła!

Regulamin konkursu